Hafif Jet Kirala
Hafif Jet Kirala

Filomuz

Hafif Jetler

Ortalama olarak altı ve sekiz yolcu kapasitesine sahip hafif jetler diğer jet segmentlerine göre daha ekonomik olması dolayısıyla sektörde oldukça popülerdir. Bu jetler ayrıca, saatte maksimum 500 deniz mili hızla 1.400 ila 2.000 deniz mili arasında değişen makul bir ortalama uçuş mesafesine sahiptir. Uçak tipine bağlı olarak kabin içi yükseklikleri 1.40m ile 1.50m arasında, kabin içi genişlikleri 1.40m ile 1.55m ve kabin uzunlukları ise 3.5m ile 5.3m arasındadır.

Süper Hafif Jetler

Süper Hafif Jet Kirala
Süper Hafif Jet Kirala

Süper hafif jetler, küçük hafif jet sınıfına kıyasla gelişmiş boyut, menzil ve konfor sunar. Daha geniş bir kabin ve bagaj bölmesi ile süper hafif jetler, garantili konforda ortalama sekiz yolcuyu ağırlayabilir. Kabin yükseklikleri ortalama 1.50m ile 1.73m, kabin içi uzunlukları ise yaklaşık 5.23m ile 5.63m arasındadır.

Orta Boy Jet Kirala
Orta Boy Jet Kirala

Orta Boy Jetler

Orta büyüklükteki özel jetler, daha uzun uçuş kapasitesine ihtiyaç duyan gezginler için en uygun seçimdir. Ortalama 2.200 deniz mili menzili veya yaklaşık beş saatlik kesintisiz seyahat ile orta büyüklükteki jetler, kısa ve uzun mesafeli uçuşlar için en ideal uçak tipidir ve kıtalar arası kapasite sağlar. Kabin yükseklikleri 1.75m ile 1.83m, kabin uzunlukları ise ortalama 6.50m olup 8-10 yolcu kapasitesine sahip jetlerdir.

Süper Orta Boy Jet Kirala
Süper Orta Boy Jet Kirala

Süper Orta Boy Jetler

Daha büyük kabin alanı ve daha fazla uçuş kapasitesi, süper orta büyüklükteki kabin jetlerinin standart orta büyüklükteki özel jetlere göre sahip olduğu yükseltmelerdir. Süper orta boy kabin jet sınıfı, ortalama 3.500 mil yol kat ederek yedi saate kadar uçabilir. Kabin yükseklikleri 1.83m ile 1.92m, kabin uzunlukları 7.6m ile 8.7m ve yolcu kapasiteleri de 8-10 arasındadır.

Ağır Jet Kirala
Ağır Jet Kirala

Ağır Jetler

Daha geniş diz mesafesi ve açılır masa üstleri, ağır jetlerin yolculara sunduğu imkanlardan sadece birkaçı. Önemli ölçüde daha büyük kabin boyutlarına sahip olan ağır jetler, özel seyahatte sunulan ayrıcalık ile yüksek düzeyde konfor ile 10 veya daha fazla yolcuyu taşıyabilir. Menzilleri yaklaşık 3.800 deniz mili (7.000km) olup havada 7 saatten fazla kalabilmektedirler. Kabin yükseklikleri 1.85m ile 1.92m, kabin uzunlukları 8.7m ile 14.7m arasında olup ortalama 10-15 yolcu kapasitesine sahiptirler.

Ultra Uzun Menzil Jet Kirala
Ultra Uzun Menzil Jet Kirala

Ultra Uzun Menzil Jetler

Yatağa çevrilebilen koltuklar, 3 bölgeli kabin, geniş bagaj alanı ve tam hizmet verebilen mutfakları ile bu jetler uzun menzilli ve kıtalararası uçuşlarda vazgeçilmez bir seçimdir. Bu jetler, ortalama 14 ila 19 yolcuyu konforlu bir şekilde ağırlayan, rahatlatıcı ve keyifli bir yolculuk sağlar. 5.000 ila 7.500 deniz mili arasında uçabilen ultra uzun menzilli jetler, uzun mesafeli seyahatler için en uygun seçeneklerdir. Kabin yükseklikleri ortalama olarak 1.90m, kabin uzunlukları 12 ile 15m arasındadır.